Co jsou „rozvodové papíry“

Mezi časté dotazy klientů v rámci rozvodu manželství patří požadavek na zaslání „rozvodových papírů“. Jak chápat „rozvodové papíry“ se dozvíte v dnešním článku.
darovací smlouva s věcným břemenem

Rozvodové papíry

Rozvodové papíry chápeme jako potřebnou dokumentaci pro rozvod dohodou.

Podmínky pro rozvod dohodou vymezuje občanský zákoník. Konkrétně se jedná o splnění těchto podmínek:

  • ke dni zahájení řízení o rozvod trvalo manželství nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí (pojem nežijí nutně neznamená, že manželé musí již žít odděleně),
  • manželé, kteří jsou rodiči nezletilého dítěte, které nenabylo plné svéprávnosti, se dohodli na úpravě poměrů tohoto dítěte pro dobu po rozvodu a soud jejich dohodu schválil,
  • manželé se dohodli na úpravě svých majetkových poměrů, svého bydlení, a popřípadě výživného pro dobu po tomto rozvodu.


Při splnění těchto podmínek nezjišťuje soud příčiny rozvratu manželství.

Rozvod dohodou je rychlým a komplexním řešením ukončení manželství. Z hlediska nákladů se také jedná zpravidla o levnější řešení oproti spornému rozvodu.

Jak na rozvod dohodou

V rámci praxe advokáta, který řeší pro klienty rozvody manželství, považuji rozvod dohodou za nejvhodnější formu rozvodu, která poměrně „snadno a rychle“ zajistí rozvod manželství, péči o nezletilé děti a vypořádání majetkových manželských vztahů.


Kde získat rozvodové papíry?

Dokumentaci pro rozvod dohodou s ohledem na řešení majetkových manželských poměrů a obvykle také péče o nezletilé děti nedoporučujeme řešit prostřednictvím různých vzorů z internetu.

rozvodové papíry


Rozvodové papíry online

Právní pomoc při přípravě dokumentace pro rozvod dohodou můžeme poskytnout online bez nutnosti osobní schůzky (v případě zájmu je osobní schůzka samozřejmě možná). Postačí nás nezávazně kontaktovat k domluvě právní služby. 


Sdílet článek na sociálních sítích

darování nemovitosti cizí osobě
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti cizí osobě

Ke změně vlastnického práva k nemovitosti může dojít na základě darování, dědického řízení nebo na základě prodeje majetku. Darování nemovitosti představuje velmi oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Nejčastěji dochází k darování mezi rodinnými příslušníky, ale je možné darovat nemovitou věc také cizí osobě. Základní odlišnosti darování mezi nepříbuznými osobami představíme v našem článku.

Celý článek
darování nemovitosti vnukovi
Nemovitostní právo

Jak na darování nemovitosti vnukovi

Darování nemovitosti mezi rodinnými příslušníky představuje oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Proces darování bytu vnukovi představíme v následujícím článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Co jsou „rozvodové papíry“

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.