Rozvodový právník

Rozvodový právník musí být schopen naslouchat svému klientovi a navrhnout řešení rozvodu manželství, které bude pro klienta nejméně emočně a finančně nákladné.
koupě bytu v exekuci

Několik druhů rozvodu manželství

Občanský zákoník stanovuje několik druhů rozvodu manželství, a to konkrétně:

  • nesporný rozvod (rozvod dohodou). Pokud jsou manželé schopni a ochotni se dohodnout na podmínkách rozvodu, pak je nesporný rozvod vhodné řešení rozvodu manželství. Více k nespornému rozvodu se dozvíte v článku Rozvod dohodou v roce 2020,

  • sporný rozvod. Jestliže není možný rozvod dohodou, pak nastává sporný rozvod. Tento způsob rozvodu je samozřejmě emočně, finančně a časově náročnější, avšak často nevyhnutelný.  Více ke spornému rozvodu se dozvíte v článku Sporný rozvod,

  • ztížený rozvod. Ztížený rozvod je specifickým rozvodem manželství, který nastává pouze za splnění určitých zákonných podmínek. Více ke ztíženému rozvodu se dozvíte v článku Ztížený rozvod: Kdy soud manželství nerozvede?.

Rozvodový právník by měl být schopen klienta provést všemi těmito druhy rozvodu.

Rozvodový právník Praha

Rozvodový právník jako psycholog?

Rozvodový právník je často nikoliv pouze advokátem pro svého klienta, ale také psychologem, který se snaží korigovat strany k dohodě, pokud je možná. Od rozvodového právníka byste měli očekávat a požadovat:

  • precizní znalost platného rodinného práva včetně rozhodovací praxe soudů,
  • praktické zkušenosti z rozvodu manželství,
  • schopnost empatického jednání,
  • kvalitní právní pomoc při sepisu potřebné dokumentace.
rozvod dohodou

Rozvodový právník a cena právních služeb

Cenová politika rozvodových právníků je různá. V rámci nesporného rozvodu (rozvodu dohodou) lze obvykle předem domluvit celkové finanční náklady pro přípravu veškeré rozvodové dokumentace. U sporného a ztíženého rozvodu se obvykle hradí hodinová odměna. 

Řešíte rozvod manželství? Můžete nás nezávazně kontaktovat.

rozvod manželství

Foto: Pixabay

Sdílet článek na sociálních sítích

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Rozvodový právník

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.