Rozvodový právník Praha

Řešíte rozvod manželství, kdy není možná dohoda? Pak nastává tzv. sporný rozvod a budete potřebovat „rozvodového právníka“.
rozvod dohodou

Možnosti rozvodu

Rozvod lze rozdělit dle občanského zákoníku na:


Rozvodový právník 

Pokud tedy není možný rozvod dohodou, pak nastává sporný nebo ztížený rozvod. Od rozvodového právníka byste tak měli očekávat poskytnutí právního zastoupení u soudu, kdy se bude řešit otázka svěření dětí do péče a následně samotný rozvod manželství.

Zpravidla po sporném rozvodu manželství také nastávají spory o majetek a s tím související soudní spory. Rozvodový právník by měl být tak zkušeným advokátem nejen v oblasti rodinného práva, ale také procesního práva.

rozvod dohodou


Schopnost empatie a psychologie

V některých případech sporného rozvodu dochází k situaci, že manželé si nakonec přejí ukončit soudní spor a uzavřít smír o péči o dítě nebo majetek. V takovém případě je důležitá schopnost empatie a psychologie pro rozvodového právníka tak, aby dokázal nalézt a vyjednat rozumný kompromis mezi stranami.

Rozvodový právník Praha


Rozvodový právník Praha

Jestliže hledáte rozvodového právníka pro Prahu a okolí, můžete se na nás obrátit. Zaměřujeme se na rodinné právo a můžeme Vás tak plně zastoupit při sepsání potřebné dokumentace, zastoupení u soudu a vyjednávání s protistranou.

Sdílet článek na sociálních sítích

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Rozvodový právník Praha

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.