Advokátní úschova

Advokátní úschova kupní ceny nemovitosti představuje osvědčené a bezpečné řešení úschovy. Při koupi nemovitosti doporučuji využití advokátní nebo notářské úschovy kupní ceny nemovitosti k ochraně smluvních stran.
darování nemovitosti

Koupě nemovitosti a advokátní úschova

Koupě nemovitosti je obvykle transakce v řádech milionů, avšak prodávajícího a kupujícího, kteří se obvykle setkávají poprvé v životě. Pro právní ochranu smluvních stran je tak vhodné zvážit způsob úhrady kupní ceny nemovitosti prostřednictvím advokátní úschovy.

V rámci kupní smlouvy a smlouvy o advokátní úschově se specifikují detailně podmínky k uvolnění finančních prostředků prodávajícímu, a to obvykle po úspěšném zápisu vlastnictví nemovitosti pro kupujícího do katastru nemovitostí.

Jako další běžné podmínky k uvolnění kupní ceny nemovitosti patří výmaz práv třetích osob, které váznou na prodávané nemovitosti a vztahují se k závazkům prodávajícího. Kupní smlouva a smlouva o advokátní úschově umožňuje nastavení podmínek úhrady kupní ceny dle požadavků smluvních stran.

Při využití advokátní úschovy také zvažte, zda nevyužít právní služby kontroly a revize kupní smlouvy na nemovitost, a to k právní ochraně vašeho majetku. Kvalitně nastavená kupní smlouva zpravidla sníží riziko případných budoucích sporů.


Advokátní úschova a pojištění advokáta

Advokát musí splňovat řadu zákonných a etických podmínek k výkonu svého povolání oproti případným pochybným subjektům, které nabízejí úschovu pokoutně bez pojištění odpovědnosti za škodu klientovi.

Advokát je povinen být pojištěn při výkonu svého povolání.

Kupní smlouva na nemovitost zatíženou hypotékou


Ceník advokátní úschovy

Advokátní úschova a ceny této právní služby jsou různé. V rámci mojí advokátní praxe při úschově kupní ceny nemovitosti:

do 1.000.000,- Kč: 7.000,- Kč

do 2.000.000,- Kč: 7.500,- Kč

do 5.000.000,- Kč: 8.500,- Kč

do 10.000.000,- Kč: 9.500,- Kč

v ostatních případech dohodou


Ceník advokátní úschovy

Jiné formy úschovy

Mimo advokátní úschovu jsou využívány v praxi při převodu nemovitostí také notářské a bankovní úschovy kupní ceny nemovitosti. Vždy záleží na preferencích smluvních stran jakou zvolí formu úschovy. Sdílet článek na sociálních sítích

Převod majetku na děti
Nemovitostní právo

Převod majetku na děti

Dostali jste se do životní fáze, kdy přemýšlíte nad tím, že byste dětem předali nějakou část svého majetku? Chcete tento krok udělat správně a vyhnout se zbytečným komplikacím? Nejčastěji využívaným způsobem, jak v takovém případě řešit majetkové poměry v rodině je darování.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Advokátní úschova

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.