Jak na rozvod dohodou

Rozvod dohodou představuje rychlé a komplexní řešení ukončení manželství. Postačuje splnit několik zákonných podmínek.
kontrola kupní smlouvy právníkem

Vhodné řešení pro rozvod manželství

Rozvod dohodou představuje ideální řešení nepříjemné životní události rozvodu manželství. Jaké náležitosti musí být splněny, aby se jednalo o tento rozvod?


Podmínky pro rozvod dohodou

Rozvod snadno a rychle představuje tzv. rozvod dohodou, který umožňuje občanský zákoník při splnění těchto podmínek:

  • ke dni zahájení řízení o rozvod trvalo manželství nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí (pojem nežijí nutně neznamená, že manželé musí již žít odděleně),
  • manželé, kteří jsou rodiči nezletilého dítěte, které nenabylo plné svéprávnosti, se dohodli na úpravě poměrů tohoto dítěte pro dobu po rozvodu a soud jejich dohodu schválil,
  • manželé se dohodli na úpravě svých majetkových poměrů, svého bydlení, a popřípadě výživného pro dobu po tomto rozvodu.

Pokud jsou splněny tyto zákonné podmínky, pak soud, který rozhoduje o rozvodu manželství, již nezjišťuje příčiny rozvratu manželství.

rozvod dohodou


Komplexní řešení rozvodu

Tento rozvod je dle mojí zkušenosti rychlým a komplexním řešením rodinných vztahů při ukončení manželství. Z hlediska nákladů se také jedná obvykle o nejlevnější řešení oproti spornému rozvodu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Převod majetku na děti
Nemovitostní právo

Převod majetku na děti

Dostali jste se do životní fáze, kdy přemýšlíte nad tím, že byste dětem předali nějakou část svého majetku? Chcete tento krok udělat správně a vyhnout se zbytečným komplikacím? Nejčastěji využívaným způsobem, jak v takovém případě řešit majetkové poměry v rodině je darování.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Jak na rozvod dohodou

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.