Pozor na „brouzdání“ na internetu v pracovní době

Brouzdání na internetu na pracovním počítači v pracovní době se nemusí zaměstnanci vyplatit a může být důvodem pro ukončení pracovního poměru.
darovací smlouva online

Rozhodnutí Nejvyššího soudu

Nejvyšší soud v minulosti řešil případ ukončení pracovního poměru zaměstnavatelem z důvodu značného využívání pracovního počítače zaměstnancem k soukromým účelům na internetu. Nejvyšší soud se postavil na stranu zaměstnavatele mimo jiné s odůvodněním, že zaměstnavatel má právo na přiměřenou kontrolu dodržování povinnosti zaměstnance nevyužívat pracovní prostředky pro své osobní potřeby.

Soudní spor byl poměrně složitý a celé znění rozsudku Nejvyšší soudu si můžete přečíst zde.

Potřebujete právní analýzu řešení ukončení pracovního poměru? Můžete se na nás obrátit.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nemovitostní právo

Darování nemovitosti do SJM

Plánujete darování nemovitosti do společného jmění manželů? V článku najdete srozumitelný návod na správnou formulaci darovací smlouvy, upozornění na časté chyby a přehled daňových souvislostí. Přidáváme i možnosti právní ochrany dárce a praktické tipy z advokátní praxe.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Pozor na „brouzdání“ na internetu v pracovní době

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.