Převod nemovitosti v rodině

Jak řešit převod nemovitosti v rodině po právní stránce? Jakou smlouvu zvolit a jak případně právně ochránit původní vlastníky, kteří mají zájem nemovitost nadále užívat? Informace naleznete v článku.
darovací smlouva mezi manželi

Převod nemovitosti v rodině snadno a rychle

Darování nemovitosti synovi, dceři nebo vnukům lze realizovat poměrně jednoduše prostřednictvím darovací smlouvy a podáním návrhu na vklad do příslušného katastru. Jedná se o nejvhodnější smlouvu pro řešení této životní situace dle občanského zákoníku.

Nemovitost je obvykle převedena do jednoho měsíce od podání na katastru nemovitostí.

převod nemovitosti v rodině


Věcné břemeno jako základ právní ochrany dárce

Dárci si často přejí mít právo dožití po darování nemovitosti. Tento požadavek lze zajistit zřízením věcného břemene dožití, které je vhodné uvést již do darovací smlouvy a návrhu na vklad.

K posílení právní ochrany dárce lze také zřídit zákaz zcizení nebo zatížení nemovitosti, který neumožňuje novým vlastníkům například prodat darovanou nemovitost bez souhlasu původních vlastníků – dárců.


Sdílet článek na sociálních sítích

Nemovitostní právo

Advokátní úschova při převodu nemovitosti

Plánujete koupi či prodej nemovitosti a chcete, aby byl celý proces v maximální možné míře bezproblémový a bezpečný? V tomto článku si přiblížíme základní informace o institutu advokátní úschovy při převodu nemovitosti.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Převod nemovitosti v rodině

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.