Žádost o rozvod manželství. Otázky a odpovědi. Vzor ke stažení zdarma.

Řešíte nepříjemnou životní událost rozvodu manželství? Poradím vám, jak se orientovat ve spleti paragrafů rozvodového práva.
rozvod manželství

Jak se manželství rozvádí?

Manželství může rozvést pouze soud na návrh jednoho z manželů nebo společným návrhem na rozvod. Návrh na rozvod manželství tak nemůže podat například tchyně. Po podání návrhu na rozvod manželství začíná běžet rozvodového řízení. K úspěšnému rozvodu manželství je nutné rozvodové řízení ukončit pravomocným rozsudkem o rozvodu manželství.

Co když máme nezletilé děti?

Pokud mají manželé nezletilé dítě, soud manželství nerozvede do doby rozhodnutí o poměrech dítěte v době po rozvodu. O tomto se vede samostatné soudní řízení.

U jakého soudu se podává návrh na rozvod?

Příslušný je soud, v jehož obvodu mají nebo měli manželé poslední společné bydliště v České republice, bydlí-li v obvodu tohoto soudu alespoň jeden z manželů. Pokud není takový soud, pak je příslušný soud manžela, který nepodal návrh na rozvod manželství, a není ani takový soud, tak je příslušný soud manžela, který podal návrh na zahájení řízení.

Jaký je soudní poplatek za rozvod?

2.000,- Kč

Co uvést v žádosti o rozvod?

Správné označení soudu a účastníků rozvodového řízení. Obecné informace o vzniku manželství a následné důvody pro rozvod manželství. Závěrem návrh na rozvod manželství.

Jak dlouho trvá rozvod manželství?

Při rozvodu dohodou obvykle několik měsíců. Záleží na rychlosti soudu.

Kde získat vzor žádosti o rozvod zdarma?

Vzor společné žádosti o rozvod si můžete zdarma stáhnout z našeho webu, a to přímo zde.

Jak se řeší manželské majetkové vztahy?

V rámci rozvodu dohodou se již při podání návrhu na rozvod předkládá soudu dohoda o vypořádání manželských majetkových vztahů, což je vhodné řešení. Při sporném nebo ztíženém rozvodu se řeší manželské majetkové vztahy po právní moci rozsudku o rozvodu manželství.


Jaká je nejlepší varianta rozvodu manželství?

Obvykle doporučujeme rozvod dohodou, kdy se manželé předem dohodnout na péči o děti, rozdělení majetku a bydlení po rozvodu. Poté se připraví potřebná právní dokumentace a rozvod dle mých zkušeností proběhne v rámci možností rychle a bez zbytečných nákladů oproti spornému rozvodu.

Kolik stojí rozvodový právník?

Při rozvodu dohodou se domluvíme na pevné částce. Ceník rozvodu dohodou.

Při sporném rozvodu mne můžete nezávazně kontaktovat k domluvě. 


Sdílet článek na sociálních sítích

darování nemovitosti cizí osobě
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti cizí osobě

Ke změně vlastnického práva k nemovitosti může dojít na základě darování, dědického řízení nebo na základě prodeje majetku. Darování nemovitosti představuje velmi oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Nejčastěji dochází k darování mezi rodinnými příslušníky, ale je možné darovat nemovitou věc také cizí osobě. Základní odlišnosti darování mezi nepříbuznými osobami představíme v našem článku.

Celý článek
darování nemovitosti vnukovi
Nemovitostní právo

Jak na darování nemovitosti vnukovi

Darování nemovitosti mezi rodinnými příslušníky představuje oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Proces darování bytu vnukovi představíme v následujícím článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Žádost o rozvod manželství. Otázky a odpovědi. Vzor ke stažení zdarma.

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.