Darovací smlouva na byt vzor

Darovací smlouva na byt vzor ke stažení v tomto článku.
darovací smlouva na byt

Darovací smlouva na byt vzor od právníka

Kliknutím na tlačítko níže získáte zdarma vzor darovací smlouvy na byt. Jedná se o aktuální vzor pro převod bytu vymezeného dle zákona o vlastnictví bytů.

Nezapomeňte, že k úspěšnému darování bytu nepostačuje pouze darovací smlouva, ale je nutné také vyplnit a podat pro katastr nemovitostí návrh na vklad. Na katastru nemovitostí se hradí za převod bytu správní poplatek ve výši 2.000,- Kč.


Máte obavy z katastru nemovitostí?

Máte obavy, aby jste vyplnili správně vzor darovací smlouvy a nedošlo tak ke komplikacím na katastru nemovitostí a propadnutí již uhrazeného správního poplatku? Bohužel většina chyb v označení bytu v darovací smlouvě v rozporu s katastrálním zákonem vede k zamítnutí vkladového řízení na katastru nemovitostí, což znamená potřebu nového vyhotovení darovací smlouvy a návrhu na vklad včetně opětovného uhrazení správního poplatku na katastru nemovitostí.

Darovací smlouva na byt vzor

Kdy využít pomoc právníka?

Darovací smlouva na byt vzor je vhodná zejména pro ty, kteří mají dostatek zkušeností se správným vyplněním označení bytové jednotky v darovací smlouvě a zároveň jsou schopni správně připravit návrh na vklad pro katastr nemovitostí. V opačném případě riskujete propadnutí správního poplatku na katastru nemovitostí. V ostatních případech doporučujeme využít právní pomoci k přípravě darovací smlouvy a návrhu na vklad tak, aby převod bytu proběhnul hladce a bez komplikací.

Darovací smlouva na byt vzor je využitelná tak spíše pro zkušené profesionály, kdy s ohledem na hodnotu bytu je vhodné zvážit přípravu darovací smlouvy na míru konkrétního darování.


Darovací smlouva a návrh na vklad online

Darovací smlouva na byt a návrh na vklad pro katastr od právníka, a to za předem stanovenou odměnu, do tří pracovních dnů a online z pohodlí domova? Tuto právní pomoc poskytujeme. Kliknutím na tlačítko níže se může blíže seznámit s touto službou.

Foto: Pixabay

Sdílet článek na sociálních sítích

darování nemovitosti cizí osobě
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti cizí osobě

Ke změně vlastnického práva k nemovitosti může dojít na základě darování, dědického řízení nebo na základě prodeje majetku. Darování nemovitosti představuje velmi oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Nejčastěji dochází k darování mezi rodinnými příslušníky, ale je možné darovat nemovitou věc také cizí osobě. Základní odlišnosti darování mezi nepříbuznými osobami představíme v našem článku.

Celý článek
darování nemovitosti vnukovi
Nemovitostní právo

Jak na darování nemovitosti vnukovi

Darování nemovitosti mezi rodinnými příslušníky představuje oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Proces darování bytu vnukovi představíme v následujícím článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Darovací smlouva na byt vzor

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.