Darovací smlouva na byt vzor

Darovací smlouva na byt vzor ke stažení v tomto článku.
darovací smlouva na byt

Darovací smlouva na byt vzor od právníka

Kliknutím na tlačítko níže získáte zdarma vzor darovací smlouvy na byt. Jedná se o aktuální vzor pro převod bytu vymezeného dle zákona o vlastnictví bytů.

Nezapomeňte, že k úspěšnému darování bytu nepostačuje pouze darovací smlouva, ale je nutné také vyplnit a podat pro katastr nemovitostí návrh na vklad. Na katastru nemovitostí se hradí za převod bytu správní poplatek ve výši 2.000,- Kč.


Máte obavy z katastru nemovitostí?

Máte obavy, aby jste vyplnili správně vzor darovací smlouvy a nedošlo tak ke komplikacím na katastru nemovitostí a propadnutí již uhrazeného správního poplatku? Bohužel většina chyb v označení bytu v darovací smlouvě v rozporu s katastrálním zákonem vede k zamítnutí vkladového řízení na katastru nemovitostí, což znamená potřebu nového vyhotovení darovací smlouvy a návrhu na vklad včetně opětovného uhrazení správního poplatku na katastru nemovitostí.

Darovací smlouva na byt vzor

Kdy využít pomoc právníka?

Darovací smlouva na byt vzor je vhodná zejména pro ty, kteří mají dostatek zkušeností se správným vyplněním označení bytové jednotky v darovací smlouvě a zároveň jsou schopni správně připravit návrh na vklad pro katastr nemovitostí. V opačném případě riskujete propadnutí správního poplatku na katastru nemovitostí. V ostatních případech doporučujeme využít právní pomoci k přípravě darovací smlouvy a návrhu na vklad tak, aby převod bytu proběhnul hladce a bez komplikací.

Darovací smlouva na byt vzor je využitelná tak spíše pro zkušené profesionály, kdy s ohledem na hodnotu bytu je vhodné zvážit přípravu darovací smlouvy na míru konkrétního darování.


Darovací smlouva a návrh na vklad online

Darovací smlouva na byt a návrh na vklad pro katastr od právníka, a to za předem stanovenou odměnu, do tří pracovních dnů a online z pohodlí domova? Tuto právní pomoc poskytujeme. Kliknutím na tlačítko níže se může blíže seznámit s touto službou.

Foto: Pixabay

Sdílet článek na sociálních sítích

Převod majetku na děti
Nemovitostní právo

Převod majetku na děti

Dostali jste se do životní fáze, kdy přemýšlíte nad tím, že byste dětem předali nějakou část svého majetku? Chcete tento krok udělat správně a vyhnout se zbytečným komplikacím? Nejčastěji využívaným způsobem, jak v takovém případě řešit majetkové poměry v rodině je darování.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Darovací smlouva na byt vzor

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.