Pozor na zvýšení poplatku na katastru nemovitostí

Od letošního roku nastalo navýšení poplatku za vkladové řízení na katastru nemovitostí, a to na dvojnásobek oproti roku 2019. Jaká je tedy nová výše poplatku?
společné jmění manželů

Převod nemovitosti na katastru

Zvažujete darování, koupi nebo prodej nemovitosti? Kromě přípravy převodní smlouvy  a následné ověření podpisů na smlouvě musíte také vyplnit a podat formulář návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Při zahájení tohoto vkladového řízení vzniká povinnost k úhradě správního poplatku.


Nová výše poplatku

Poplatek za vklad na katastru nemovitostí tak činí 2.000,- Kč od 1. ledna 2020.


Převodní smlouva na míru

Potřebujete kvalitní smlouvu k převodu nemovitosti? Nezávazně nás kontaktujte k domluvě a určení přesné ceny právní služby.


Sdílet článek na sociálních sítích

Převod majetku na děti
Nemovitostní právo

Převod majetku na děti

Dostali jste se do životní fáze, kdy přemýšlíte nad tím, že byste dětem předali nějakou část svého majetku? Chcete tento krok udělat správně a vyhnout se zbytečným komplikacím? Nejčastěji využívaným způsobem, jak v takovém případě řešit majetkové poměry v rodině je darování.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Pozor na zvýšení poplatku na katastru nemovitostí

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.