Pozor na zvýšení poplatku na katastru nemovitostí

Od letošního roku nastalo navýšení poplatku za vkladové řízení na katastru nemovitostí, a to na dvojnásobek oproti roku 2019. Jaká je tedy nová výše poplatku?
společné jmění manželů

Převod nemovitosti na katastru

Zvažujete darování, koupi nebo prodej nemovitosti? Kromě přípravy převodní smlouvy  a následné ověření podpisů na smlouvě musíte také vyplnit a podat formulář návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Při zahájení tohoto vkladového řízení vzniká povinnost k úhradě správního poplatku.


Nová výše poplatku

Poplatek za vklad na katastru nemovitostí tak činí 2.000,- Kč od 1. ledna 2020.


Převodní smlouva na míru

Potřebujete kvalitní smlouvu k převodu nemovitosti? Nezávazně nás kontaktujte k domluvě a určení přesné ceny právní služby.


Sdílet článek na sociálních sítích

darování nemovitosti cizí osobě
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti cizí osobě

Ke změně vlastnického práva k nemovitosti může dojít na základě darování, dědického řízení nebo na základě prodeje majetku. Darování nemovitosti představuje velmi oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Nejčastěji dochází k darování mezi rodinnými příslušníky, ale je možné darovat nemovitou věc také cizí osobě. Základní odlišnosti darování mezi nepříbuznými osobami představíme v našem článku.

Celý článek
darování nemovitosti vnukovi
Nemovitostní právo

Jak na darování nemovitosti vnukovi

Darování nemovitosti mezi rodinnými příslušníky představuje oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Proces darování bytu vnukovi představíme v následujícím článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Pozor na zvýšení poplatku na katastru nemovitostí

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.