Rezervační smlouva na nemovitost

Rezervační smlouva na nemovitost je zpravidla první smlouvou, která je řešena při zájmu o koupi nemovitosti. Jaké jsou základní náležitosti a na co si dát pozor při její kontrole?
darovací smlouva na byt

Rezervační smlouva na nemovitost v občanském zákoníku

Občanský zákoník, který stanovuje právní úpravu řady smluvních typů, výslovně nevymezuje právní náležitosti rezervační smlouvy na nemovitost. Obecné principy občanského práva samozřejmě platí pro rezervační smlouvu na nemovitost, podrobnosti bude však nutné vymezit dle vůle jednotlivých smluvních stran.

Základní obvyklé náležitosti

Vymezení smluvních stran, specifikace nemovitosti, která je předmětem zájmu, výše kupní ceny nemovitosti, zájem o koupi nemovitosti, rezervační lhůta nemovitosti, povinnost zájemce uhradit rezervační poplatek a uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí nebo již kupní smlouvu, budou základní obvyklé náležitosti rezervační smlouvy na nemovitost.

Darovací smlouva na byt vzor

Rezervační smlouva na nemovitost a právní doporučení

Rezervační smlouvu na nemovitost doporučuji obvykle jako trojstrannou dohodu mezi vlastníkem nemovitosti, realitní kanceláří a zájemcem.

Rezervační smlouva na nemovitost obsahuje obvykle řadu smluvních pokut. Pozorně si prostudujte smluvní povinnosti, se kterými je spojena smluvní pokuta a zvažte, zda jste si naprosto jisti, že je dokážete splnit.

Pokud financujete koupi nemovitosti hypotečním úvěrem, pak doporučuji určit v rezervační smlouvě povinnost vlastníka nemovitosti k poskytnutí potřebné součinnosti zájemci a jeho bance, a to zejména pro uzavření zástavní smlouvy na nemovitost k získání financování pro zájemce.

Rezervační smlouva na nemovitost je zásadní právní dokument při zájmu o koupi nemovitosti, který nepodceňujte a zvažte využití kontroly rezervační smlouvy právníkem.

Sdílet článek na sociálních sítích

Převod majetku na děti
Nemovitostní právo

Převod majetku na děti

Dostali jste se do životní fáze, kdy přemýšlíte nad tím, že byste dětem předali nějakou část svého majetku? Chcete tento krok udělat správně a vyhnout se zbytečným komplikacím? Nejčastěji využívaným způsobem, jak v takovém případě řešit majetkové poměry v rodině je darování.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Rezervační smlouva na nemovitost

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.