Rozvod dohodou 2021

Řešíte rozvod manželství v letošním roce a rádi byste se rozešli dohodou? V aktuálním právním článku vám představíme tzv. rozvod dohodou.
rozvod dohodou

Co je rozvod dohodou?

Rozvod dohodou je nesporný rozvod, kdy se nezjišťují příčiny rozvratu manželství a manželství je zpravidla rozvedeno rychleji oproti spornému nebo ztíženému rozvodu.

Tento druh rozvodu lze považovat za nejvhodnější řešení rozvodu manželství, ať již manželé mají nebo nemají děti z manželství.

Ačkoliv se jedná o smluvený rozvod, musí být manželství rozvedeno u soudu, a to na základě návrhu jednoho z manželů nebo společným návrhem obou manželů na rozvod manželství.

rozvod manželství


Rozvod manželství, když máme nezletilé děti

Pokud manželé mají nezletilé děti, pak soud nerozvede manželství dříve, než je v samostatném soudním řízení rozhodnuto o péči o nezletilé děti po rozvodu manželství. Soud stanoví péči o nezletilé dítě v režimu:


Rozvod dohodou je však možný, přestože se jedná o rozvod manželství s dětmi. Samozřejmostí je splnění zákonných podmínek, které uvádíme níže v článku.

rozvod dohodou


Podmínky pro nesporný rozvod

Podmínky pro rozvod dohodou vymezuje občanský zákoník tak, že:

  • manželství trvalo nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí (pojem nežijí nutně neznamená, že manželé musí již žít odděleně);
  • manželé se dohodli na úpravě poměrů nezletilého dítěte pro dobu po rozvodu a soud jejich dohodu schválil; a
  • manželé se dohodli na úpravě svých majetkových poměrů, svého bydlení, a popřípadě výživného pro dobu po tomto rozvodu.


Nejste si jisti, zda splňujete uvedené podmínky pro nesporný rozvod? Můžete nás nezávazně kontaktovat ke konzultaci.


Právní pomoc při rozvodu online

„Rozvodové papíry“ pro rozvod dohodou můžeme pro vás připravit online bez nutnosti osobní schůzky. Právní pomoc při řešení nesporného rozvodu poskytujeme online, rychle a odborně, a to za předem stanovenou odměnu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nemovitostní právo

Převod nemovitosti mezi sourozenci

Chystáte se darovat nemovitost svému bratrovi či sestře? Chtete vědět, jak takový převod nemovitosti mezi sourozenci probíhá? Základní informace se dozvíte v tomto článku.

Celý článek
Nemovitostní právo

Advokátní úschova při převodu nemovitosti

Plánujete koupi či prodej nemovitosti a chcete, aby byl celý proces v maximální možné míře bezproblémový a bezpečný? V tomto článku si přiblížíme základní informace o institutu advokátní úschovy při převodu nemovitosti.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Rozvod dohodou 2021

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.