Rozvod dohodou 2021

Řešíte rozvod manželství v letošním roce a rádi byste se rozešli dohodou? V aktuálním právním článku vám představíme tzv. rozvod dohodou.
rozvod dohodou

Co je rozvod dohodou?

Rozvod dohodou je nesporný rozvod, kdy se nezjišťují příčiny rozvratu manželství a manželství je zpravidla rozvedeno rychleji oproti spornému nebo ztíženému rozvodu.

Tento druh rozvodu lze považovat za nejvhodnější řešení rozvodu manželství, ať již manželé mají nebo nemají děti z manželství.

Ačkoliv se jedná o smluvený rozvod, musí být manželství rozvedeno u soudu, a to na základě návrhu jednoho z manželů nebo společným návrhem obou manželů na rozvod manželství.

rozvod manželství


Rozvod manželství, když máme nezletilé děti

Pokud manželé mají nezletilé děti, pak soud nerozvede manželství dříve, než je v samostatném soudním řízení rozhodnuto o péči o nezletilé děti po rozvodu manželství. Soud stanoví péči o nezletilé dítě v režimu:


Rozvod dohodou je však možný, přestože se jedná o rozvod manželství s dětmi. Samozřejmostí je splnění zákonných podmínek, které uvádíme níže v článku.

rozvod dohodou


Podmínky pro nesporný rozvod

Podmínky pro rozvod dohodou vymezuje občanský zákoník tak, že:

  • manželství trvalo nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí (pojem nežijí nutně neznamená, že manželé musí již žít odděleně);
  • manželé se dohodli na úpravě poměrů nezletilého dítěte pro dobu po rozvodu a soud jejich dohodu schválil; a
  • manželé se dohodli na úpravě svých majetkových poměrů, svého bydlení, a popřípadě výživného pro dobu po tomto rozvodu.


Nejste si jisti, zda splňujete uvedené podmínky pro nesporný rozvod? Můžete nás nezávazně kontaktovat ke konzultaci.


Právní pomoc při rozvodu online

„Rozvodové papíry“ pro rozvod dohodou můžeme pro vás připravit online bez nutnosti osobní schůzky. Právní pomoc při řešení nesporného rozvodu poskytujeme online, rychle a odborně, a to za předem stanovenou odměnu.

Sdílet článek na sociálních sítích

darování nemovitosti cizí osobě
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti cizí osobě

Ke změně vlastnického práva k nemovitosti může dojít na základě darování, dědického řízení nebo na základě prodeje majetku. Darování nemovitosti představuje velmi oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Nejčastěji dochází k darování mezi rodinnými příslušníky, ale je možné darovat nemovitou věc také cizí osobě. Základní odlišnosti darování mezi nepříbuznými osobami představíme v našem článku.

Celý článek
darování nemovitosti vnukovi
Nemovitostní právo

Jak na darování nemovitosti vnukovi

Darování nemovitosti mezi rodinnými příslušníky představuje oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Proces darování bytu vnukovi představíme v následujícím článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Rozvod dohodou 2021

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.