Sepsání žádosti o rozvod

Řešíte sepis žádosti o rozvod manželství a nevíte k jakému soudu žádost směřovat? Víte, jaká je výše soudního poplatku pro rozvodové řízení? Odpovědi naleznete v našem článku.
rozvod manželství

Příslušný soud k rozvodu

K rozvodu manželství je příslušný soud, v jehož obvodu mají nebo měli manželé poslední společné bydliště v České republice, bydlí-li v obvodu tohoto soudu alespoň jeden z manželů; není-li takového soudu, je příslušný obecný soud manžela, který nepodal návrh na zahájení řízení, a není-li ani takového soudu, obecný soud manžela, který podal návrh na zahájení řízen. Takto stanovuje zákon o zvláštních řízeních soudních, který upravuje rozvodové řízení.


Rozvodové řízení a soudní poplatek

Rozvodové řízení lze zahájit na návrh pouze jednoho z manželů nebo společným návrhem obou manželů (pokud se jedná o tzv. rozvod dohodou). Nikdo jiný není oprávněn podat návrh na rozvod manželství (např. tchyně).

Soudní poplatek za rozvodové řízení je ve výši 2.000,- Kč.


Zvažte rozvod dohodou

Rychlým, komplexním a nejméně „bolestivým“ řešením rozvodu manželství je tzv. rozvod dohodou.


Sepsání žádosti o rozvod online

Pokud řešíte rozvod manželství a potřebujete právní pomoc, kontaktujte nás. Právní pomoc poskytuje také online.

Sdílet článek na sociálních sítích

Převod majetku na děti
Nemovitostní právo

Převod majetku na děti

Dostali jste se do životní fáze, kdy přemýšlíte nad tím, že byste dětem předali nějakou část svého majetku? Chcete tento krok udělat správně a vyhnout se zbytečným komplikacím? Nejčastěji využívaným způsobem, jak v takovém případě řešit majetkové poměry v rodině je darování.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Sepsání žádosti o rozvod

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.