Sepsání žádosti o rozvod

Řešíte sepis žádosti o rozvod manželství a nevíte k jakému soudu žádost směřovat? Víte, jaká je výše soudního poplatku pro rozvodové řízení? Odpovědi naleznete v našem článku.
rozvod manželství

Příslušný soud k rozvodu

K rozvodu manželství je příslušný soud, v jehož obvodu mají nebo měli manželé poslední společné bydliště v České republice, bydlí-li v obvodu tohoto soudu alespoň jeden z manželů; není-li takového soudu, je příslušný obecný soud manžela, který nepodal návrh na zahájení řízení, a není-li ani takového soudu, obecný soud manžela, který podal návrh na zahájení řízen. Takto stanovuje zákon o zvláštních řízeních soudních, který upravuje rozvodové řízení.


Rozvodové řízení a soudní poplatek

Rozvodové řízení lze zahájit na návrh pouze jednoho z manželů nebo společným návrhem obou manželů (pokud se jedná o tzv. rozvod dohodou). Nikdo jiný není oprávněn podat návrh na rozvod manželství (např. tchyně).

Soudní poplatek za rozvodové řízení je ve výši 2.000,- Kč.


Zvažte rozvod dohodou

Rychlým, komplexním a nejméně „bolestivým“ řešením rozvodu manželství je tzv. rozvod dohodou.


Sepsání žádosti o rozvod online

Pokud řešíte rozvod manželství a potřebujete právní pomoc, kontaktujte nás. Právní pomoc poskytuje také online.

Sdílet článek na sociálních sítích

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Sepsání žádosti o rozvod

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.