Smlouva o převodu obchodního podílu

Jak na převod obchodního podílu v s.r.o.? Základem je smlouva o převodu podílu ve společnosti.

Smlouva o převodu obchodního podílu

Smlouva o převodu obchodního podílu ve společnosti umožňuje převést podíl mezi současnými společníky nebo také třetí osobě. Vymezení této smlouvy vychází ze zákona o obchodních korporacích a občanského zákoníku.

Převod obchodního podílu lze realizovat nejen za kupní cenu, ale také darováním. Nabytím podílu přistupuje nabyvatel ke společenské smlouvě společnosti. Převodce také ručí společnosti za dluhy, které byly s podílem na nabyvatele převedeny.

Pokud nestanoví společenská smlouva jinak, může společník převést podíl na osobu, která není společníkem, jen se souhlasem valné hromady.


Nezapomeňte na ověřené podpisy

Smlouva o převodu obchodního podílu vyžaduje písemnou formu a je nutné ověření podpisů nabyvatele a převodce, jelikož převod podílu je vůči společnosti účinný doručením účinné smlouvy o převodu podílu s úředně ověřenými podpisy.

Smlouva o převodu obchodního podílu


Smlouva od právníka nebo vzor z internetu?

Na internetu je řada vzorů smlouvy o převodu podílu s různou mírou právní kvality. K sepsání smlouvy na míru a ochraně práv klienta však doporučuji vyhledat právní pomoc advokáta.

V rámci mojí advokátní praxe mohu pro vás připravit smlouvu za předem stanovenou odměnu, a to obvykle do tří pracovních dnů.

Sdílet článek na sociálních sítích

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Smlouva o převodu obchodního podílu

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.