Smlouva o převodu obchodního podílu

Jak na převod obchodního podílu v s.r.o.? Základem je smlouva o převodu podílu ve společnosti.

Smlouva o převodu obchodního podílu

Smlouva o převodu obchodního podílu ve společnosti umožňuje převést podíl mezi současnými společníky nebo také třetí osobě. Vymezení této smlouvy vychází ze zákona o obchodních korporacích a občanského zákoníku.

Převod obchodního podílu lze realizovat nejen za kupní cenu, ale také darováním. Nabytím podílu přistupuje nabyvatel ke společenské smlouvě společnosti. Převodce také ručí společnosti za dluhy, které byly s podílem na nabyvatele převedeny.

Pokud nestanoví společenská smlouva jinak, může společník převést podíl na osobu, která není společníkem, jen se souhlasem valné hromady.


Nezapomeňte na ověřené podpisy

Smlouva o převodu obchodního podílu vyžaduje písemnou formu a je nutné ověření podpisů nabyvatele a převodce, jelikož převod podílu je vůči společnosti účinný doručením účinné smlouvy o převodu podílu s úředně ověřenými podpisy.

Smlouva o převodu obchodního podílu


Smlouva od právníka nebo vzor z internetu?

Na internetu je řada vzorů smlouvy o převodu podílu s různou mírou právní kvality. K sepsání smlouvy na míru a ochraně práv klienta však doporučuji vyhledat právní pomoc advokáta.

V rámci mojí advokátní praxe mohu pro vás připravit smlouvu za předem stanovenou odměnu, a to obvykle do tří pracovních dnů.

Sdílet článek na sociálních sítích

Převod majetku na děti
Nemovitostní právo

Převod majetku na děti

Dostali jste se do životní fáze, kdy přemýšlíte nad tím, že byste dětem předali nějakou část svého majetku? Chcete tento krok udělat správně a vyhnout se zbytečným komplikacím? Nejčastěji využívaným způsobem, jak v takovém případě řešit majetkové poměry v rodině je darování.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Smlouva o převodu obchodního podílu

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.