Jak řešit neplatnou výpověď z pracovního poměru

Rychlá právní pomoc při řešení neplatné výpovědi z pracovního poměru ze strany zaměstnavatele.
koupě bytu v exekuci

Jak řešit neplatnou výpověď: Právní analýza

Jak řešit neplatnou výpověď z pracovního poměru, kterou obdržel zaměstnanec (popř. okamžitého zrušení pracovního poměru) je zásadní odborná právní analýza advokátem.

Právní analýza výpovědi z pracovního poměru poskytne zaměstnanci posouzení, zda je výpověď neplatná z právního hlediska a lze tak doporučit další postup směřující k určení neplatnosti výpovědi nebo byl naopak postup zaměstnavatele oprávněný.


Pozor na lhůty

V rámci řešení neplatnosti výpovědi z pracovního poměru je zásadní rychlost. Lhůty k uplatnění neplatnosti výpovědi jsou velmi striktní dle zákoníku práce.

Neplatnost výpovědi je nutné uplatnit u soudu nejpozději ve lhůtě 2 měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit výpovědí. V poslední den lhůty musí žaloba dojít přímo soudu, nepostačuje odeslání žaloby poštou v poslední den lhůty.

Pokud máte pochybnosti o platnosti výpovědi z pracovního poměru, pak doporučuji jednat rychle a vyhledat kvalifikovaného advokáta k posouzení oprávněnosti výpovědi a zvolení dalšího právního postupu.

jak řešit neplatnou výpověď


Právo na náhradu mzdy

Při stanovení neplatnosti výpovědi z pracovního poměru trvá nadále pracovní poměr zaměstnance a vznikne právo zaměstnance na náhradu mzdy nebo platu. Zaměstnanec však musí splnit podmínku, že oznámil písemně bez zbytečného odkladu zaměstnavateli, že trvá na tom, aby jej zaměstnavatel nadále zaměstnával.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nemovitostní právo

Advokátní úschova při převodu nemovitosti

Plánujete koupi či prodej nemovitosti a chcete, aby byl celý proces v maximální možné míře bezproblémový a bezpečný? V tomto článku si přiblížíme základní informace o institutu advokátní úschovy při převodu nemovitosti.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Jak řešit neplatnou výpověď z pracovního poměru

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.