Realitní právník

Řešíte koupi nebo prodej nemovitosti? Pak budete možná potřebovat realitního právníka, který vám pomůže při sepisu nebo kontrole veškeré dokumentace k úspěšnému převodu nemovitosti.
realitní právník

Jak vám může pomoci realitní právník?

Realitní právník by měl být schopen klientovi poskytnout tyto právní služby v oblasti koupě nebo prodeje nemovitostí:

  • sepis smluv a dohod (rezervační smlouva, smlouvě o smlouvě budoucí kupní, kupní smlouva, aj.);
  • kontrola a revize smluv a dohod s druhou stranou převodu nebo realitní kanceláří, která druhou stranu zastupuje (kontrola a revize rezervační smlouvy, smlouvy o smlouvě budoucí kupní, kupní smlouvy a dalších);
  • úschova kupní ceny nemovitosti prostřednictvím advokátní úschovy;
  • kontrola dokumentace od financující banky;
  • komunikace s právním zástupcem druhé strany převodu.


Právník na tyto služby by měl být advokátem, který je platně zapsaný v České advokátní komoře a který je pojištěn pro odpovědnost za škodu klientovi do výše hodnoty převáděné nemovitosti.

realitní právník


Katastr nemovitostí

V rámci převodu nemovitostí je zásadní precizní sepsání smluv, které se předkládají katastru nemovitostí pro přepis vlastnického práva. Nesprávnosti v definici převáděné nemovitosti v rozporu s katastrálním zákonem obvykle vedou k zamítnutí vkladového řízení a zbytečnému propadnutí správního poplatku a prodloužení přepisu vlastnictví o nové vkladové řízení. Realitní právník vám pomůže předcházet těmto situacím a zajistí bezchybný přepis vlastnického práva na katastru.


Nepodceňujte kontrolu právního stavu nemovitosti

Při koupi nemovitosti se doporučujeme zaměřit nejenom na zkoumání faktických vad nemovitosti, ale také důslednou kontrolu případných právních vad. Tyto právní vady mohou představovat zejména práva zapsaná u nemovitosti v katastru nemovitostí, tj. různá věcná břemena, exekuce, zákazy zcizení a zatížení, poznámky, aj. 


Realitní právník jakožto advokát může pro vás provést také kontrolu právních vad nemovitosti k právní ochraně kupujícího nemovitosti.


Realitní právník online

Potřebujete právní pomoc při převodu nemovitosti? Můžete se na nás obrátit. Právní pomoc při prodeji nebo koupě nemovitosti poskytujeme rychle, online a odborně. 


Sdílet článek na sociálních sítích

Převod majetku na děti
Nemovitostní právo

Převod majetku na děti

Dostali jste se do životní fáze, kdy přemýšlíte nad tím, že byste dětem předali nějakou část svého majetku? Chcete tento krok udělat správně a vyhnout se zbytečným komplikacím? Nejčastěji využívaným způsobem, jak v takovém případě řešit majetkové poměry v rodině je darování.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Realitní právník

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.