Právní články

Novinky a články ze světa práva.

Jak se bránit neplatné výpovědi z práce
Pracovní právo

Jak se bránit proti neplatné výpovědi z práce

Neplatná výpověď z pracovního poměru ze strany zaměstnavatele představuje obtížnou situaci, která může postihnout každého zaměstnance, a tím mu negativně ovlivnit nejen profesní život. Jak se účinně bránit napoví následující článek.

Celý článek
kupní smlouva na byt
Nemovitostní právo

Kupní smlouva na byt 2023

Smlouva o koupi nemovitosti je zásadní dokument stanovující povinnosti a práva všech stran během procesu převodu vlastnických práv. Je nezbytně důležité tuto smlouvu pečlivě a detailně vypracovat, aby byla zajištěna ochrana zájmů všech zainteresovaných stran.

Celý článek
Rodinné právo

Jak na rozvod dohodou snadno a rychle

„Rozvod dohodou“ je termín, který vyvolává širokou škálu emocí, od pocitu úlevy až po nepříjemné obavy. Rozvod, ať už jakýkoli, představuje významnou změnu v životě. Tento článek vás provede procesem rozvodu dohodou, abyste získali jasnou představu o tom, jak rozvod probíhá.

Celý článek
kupní smlouva na nemovitost
Nemovitostní právo

Kupní smlouva na nemovitost v roce 2023

Kupní smlouva na nemovitost je klíčovým dokumentem, který definuje práva a povinnosti obou stran při převodu vlastnických práv. Je nezbytné ji pečlivě a precizně připravit, aby byly chráněny zájmy všech zúčastněných stran.

Celý článek
Rozvod dohodou 2023
Rodinné právo

Rozvod dohodou v roce 2023

Máte před sebou rozvod a preferovali byste pokojné řešení prostřednictvím dohody? Informace o procesu rozvodu dohodou najdete v našem článku.

Celý článek
darování nemovitosti cizí osobě
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti cizí osobě

Ke změně vlastnického práva k nemovitosti může dojít na základě darování, dědického řízení nebo na základě prodeje majetku. Darování nemovitosti představuje velmi oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Nejčastěji dochází k darování mezi rodinnými příslušníky, ale je možné darovat nemovitou věc také cizí osobě. Základní odlišnosti darování mezi nepříbuznými osobami představíme v našem článku.

Celý článek
darování nemovitosti vnukovi
Nemovitostní právo

Jak na darování nemovitosti vnukovi

Darování nemovitosti mezi rodinnými příslušníky představuje oblíbený způsob převodu vlastnického práva. Proces darování bytu vnukovi představíme v následujícím článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Články

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.